21.02.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

İlk kez yapılıyor

29.10.2017 16:02:20

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aşağımahmutlar Sosyal Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Festivali yapıldı. Festival saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 FESTİVAL YAPILOI

Dernek Başkan Yardımcısı Çetin Özyön’ün açılış konuşmasının ardından konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz, bu bölgenin tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğü yoğun bir bölge olduğunu, 12 bin dekarlık alanın dörtte birinin sulanabildiğini ifade etti.

 

VALİ’DEN AÇIKLAMA

Festivale katılan Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında,” Bugün burada Cumhuriyetimizin bize sağladığı imkânlar sayesinde ay yıldızlı al bayrağın gölgesinde, yine Cumhuriyetin evlatları olarak bir araya geldik. Nasıl ki Cumhuriyetimizin değerlerinin yaşatılması konusunda çok hassasiyet gösteriyorsak, çok gayret gösteriyorsak, aynı şeyi geleneklerimizin, örf ve adetlerimizin yaşatılmasında da gösteriyoruz” dedi.

 

VALİ TEBRİK ETTİ

Bu tür etkinliklerin ve bu yıl birincisi düzenlenen 1.Kabak Festivali’nin, aramızdaki dayanışma duygusunun, kardeşlik duygusunun geliştirilmesine hizmet eden önemli bir etkinlik olduğunu belirten Vali Haktankaçmaz, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenler ile etkinliğe katılmak suretiyle kardeşlik ve birlik duygusunu gösteren katılımcıları tebrik etti.

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER VARDI

Konuşmaların ardından kabak yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri Vali Haktankaçmaz ve protokol üyeleri tarafından verildi. Katılımcılara kabak tatlısının da ikram edildiği program, ustalar topluluğunun müzik dinletisi, mahalli sanatçıların konseri ve halk oyunları gösterileri ile sona erdi.

Bu haber 696 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.