23.01.2018
Ana Sayfa » GüncelGeri Dön «

Kırıkkale için önemli gelişme

12.10.2017 10:48:35

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aralarında Kırıkkale’nin de bulunduğu illeri kapsayan Ankara-Niğde güzergahı için yeni bir otoyol çalışması yapılıyor. Otoyolla ilgili çalışmaya yönelik genelge Resmi Gazete’de yayımlandı. MİHDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez, bu önemli çalışmayı duyurdu ve kapsamı konusunda bilgiler verdi.

 

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Kırıkkale’nin çevresini kuşatan büyük projelerden biri daha hayata geçiyor. Aralarında Kırıkkale’nin de yer aldığı illeri kapsayan Ankara-Niğde güzergahlı otoyol için hazırlanan genelge Resmi Gazete’nin Perşembe günkü sayısında yayımlandı. Başbakanlığa gönderilen genelgede otoyol hakkındaki tüm detaylar anlatılıyor. Startı böylece verilmiş olan otoyol çalışmasının Kırıkkale için yeni ve büyük bir avantaj olacağı düşünülüyor. Otoyol çalışmasının tüm kapsamları, bileşenleri, detayları ve öngörüleri genelgede yer alıyor.

 

DÖNMEZ BİLGİ VERDİ

Konuyla ilgili gelişmeyi duyuran Mahalli İdareler Hizmet Derneği (MİHDER) Genel Başkanı, bunun Kırıkkale ve yolun güzergahında yer alan şehirler için çok önemli olduğunu söyledi. Özellikle Kırıkkale’nin bir çok ilin geçiş güzergahında olmasına yönelik avantajın bu otoyolla artacağını belirten Dönmez, “Güzergahında Kırıkkale’nin de yer aldığı Ankara-Niğde Otoyolu için çalışmalara start verilmiş bulunuyor. Çalışmayla ilgili genelge Resmi Gazete’nin Perşembe günkü sayısında yer aldı. Bu otoyol geçtiği güzergahlardaki şehirlere büyük katkı sağlayacaktır. Kırıkkalemizde bundan faydalanacaktır. Genelgeye bakıldığında çok kapsamlı bir çalışma yürütüleceği görülüyor. Hayırlı olsun” dedi.

 

GENELGE VE OTOYOL ÇALIŞMASININ DETAYLARINA

 

RESMİ GAZETE’NİN ŞU LİNKİNDEN ULAŞILABİLİR: tp://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/10/20171012.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/10/20171012.htm

 

Bu haber 1913 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.