17.02.2018
Ana Sayfa » GüncelGeri Dön «

Önemli bir çalışma

11.10.2017 15:18:18

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keskin´de ki kamu yatırımlarının artırılması, ilçede ki göçün önüne geçilmesi için kamu kurum kuruluşlarıyla ortaklaşa düzenlenen ‘Farkında Ol´ projesi tüm hızıyla devam ediyor.

 KESKİN´DE PROJELER HIZ KAZANDI

Keskin Kaymakamlığı tarafından resmi kurum ve kuruşların daha verimli olabilmeleri amacıyla ‘Farkında Ol Değiştir´ adı altında proje geliştirildi. Kaymakam Muammer Köken, “Projemizle resmi kurum ve kuruluşların daha verimli olabilmeleri ve verimliliğin önündeki engellerin kaldırılması için çalışmalar yapılacaktır” dedi.

 

VERİMLİLİK ARTIRILACAK

Köken, ‘Farkında Ol Değiştir´ projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Köken, “Sorun neredeyse bulunarak çözüm sağlanacak ve maksimum verim elde edilecektir. Günümüzde kurum ve kuruluşların daha verimli nasıl çalışacaklarını belirlemeleri gerekmektedir. Örneğin iş ortamında bir lambanın değiştirilmesinin, masanın yerinin değiştirilmesinin, bilgisayar programlarının güncellenmesinin verimliliği arttırabileceği unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Köken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kurumların “Farkında Ol Değiştir” projesi ile iş ortamında yapılması gereken işleri en hızlı ve en verimli bir şekilde bitirmek ve bir adım öteye götürmek için gereken çalışma şartlarını hazırlamaları amaçlanmıştır. Bunun için değişime karşı olan direnci kırmak, ekip çalışması ve toplam kalite yönetimi ile verimliliği arttıracak faaliyetleri yapıp, aylık deftere kaydı yapılarak bunu ilk test ve son testlerle sonuçlarında bir iyileşme olup olmadığını belirlemek gerekmektedir.”

 

KAYNAKLAR KULLANILACAK

“Kurumlar bu çalışmaları belirlenen dönemlerde rapor haline getirerek proje ekibine gönderecekler ve sonuçta en verimli kurumlar seçilerek örnek çalışmaları diğer kurumlarında gelişmesine imkân sağlayacaktır.  Verimlilik çıktının girdiye oranı olup, kaynakların ne ölçüde etken ve etkili kullanıldığına ilişkin bir ölçüttür. En çok kullanılan kısmi verimlilik, işgücü verimliliğidir ve aksi belirtilmedikçe verimlilik ifadesi işgücü verimliliğini tanımlar” dedi.

Bu haber 648 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.