18.02.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

Renkli görüntüler yaşandı

28.09.2017 15:28:51

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yahşihan 3. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali'ne konuk olan ünlü sanatçı Zara, Kırıkkalelilere unutulmaz anlar yaşattı.

 YOĞURT FESTİVALİ

Yahşihan 3. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali'ne konuk olan ünlü sanatçı Zara, Kırıkkalelilere unutulmaz anlar yaşattı.  Yahşihan 3. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali binlerce Kırıkkaleliyi  Yahşihan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda buluşturdu. Festival boyunca Kırıkkaleliler birlikte olmanın ve düzenlenen etkinliklerin keyfini çıkardı. Yoğurduyla tanınan ilçede düzenlenen festivalde yoğurt yarışması ve fotoğraf yarışması olarak iki de yarışma düzenlendi.

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

Yoğurt üreticilerinin helke denilen bakır kaplarla yarışma alanına getirdiği yoğurtlar, ilçenin yaşlıları ve aynı zamanda yoğurt yapımında nam yapmış kişilerinden oluşan 4 kişilik jüri tarafından kontrol edilerek tadı ve görünümü en güzel olan yoğurt üreticileri ödüle layık görüldü. Fotoğraf yarışması ve yoğurt yarışmasında dereceye giren kişilere  Yahşihan Belediyesi Başkanı  Ahmet Sungur ve katılımcılar tarafından ödülleri verildi. Etkinlikler sırasında  Kırıkkale Ustalar Topluluğu'na eşlik eden davulcuların şovu Kırıkkaleliler tarafından ilgiyle izlendi. Yoğurt Festivali olarak kutlanan festival son üç senedir Kültür ve Sanat Festivali adıyla  Yahşihan Belediyesi tarafından organize ediliyor.

 

SUNGUR AÇIKLAMA YAPTI

Etkinliğin en önemli kısmını ise Türk Halk Müziği sanatçılarından Zara'nın konseri oluşturdu. Başkan Sungur tarafından sanatçı Zara'ya çeşitli hediyeler verildi. Hediyelerden birisi de Yahşihanlı bir terzi tarafından üretilen yöreye özgü bindallı oldu. Hediye sunumu sırasında açıklamalarda bulunan  Yahşihan Belediye Başkanı  Ahmet Sungur, bu etkinliklerle amaçlarının ilçe halkı ve hatta Kırıkkalelilerle Zara gibi seçkin sanatçıları bir araya getirmek olduğunu söyledi. Konser sırasında Zara, Kırıkkalelilere samimiyetleri ve enerjileri sebebiyle teşekkür etti.

Bu haber 793 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.