23.01.2018
Ana Sayfa » EğitimGeri Dön «

Okullar için tören yapıldı

18.09.2017 18:57:23

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırıkkale'de yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

 TÖREN YAPILDI

Kırıkkale'de yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Milli Eğitim Müdürü  İsmail Çetin tarafından  Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene daha sonra Şehitler Ortaokulu'nda devam edildi. Kırıkkale Valisi Mehmet  İlker Haktankaçmaz, bura yaptığı konuşmada, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

 

OKUL BİLGİSİ VERİLDİ

Çocukların en iyi şekilde yetişmeleri için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Haktankaçmaz,  Kırıkkale'de eğitim öğretimde bu yıl köklü sayılabilecek yenilikler yapıldığını dile getirdi. Milli Eğitim Müdürü Çetin de  Kırıkkale genelinde 19'u okul öncesi, 91'i ilkokul, 72'si ortaokul, 59'u lise ve dengi okul olmak üzere toplam 241 okul ve 2 bin 820 dersliğin bulunduğunu kaydetti.

 

YATIRIMLAR ANLATILDI

Kentte 49 bin 776 öğrencinin eğitim gördüğünü dile getiren Çetin, şöyle konuştu:  "Bu yıl ilimizin tamamında bir okulumuz hariç tekli eğitime geçmiş bulunmaktayız. Bunun çocuklarımıza vereceğimiz eğitimin kalitesi olumlu yönde etkileyecek doğru bir adım olduğunu düşünüyoruz. İlimizde kadrolu 3 bin 476 öğretmenimiz bulunmaktadır. Ayrıca yaklaşık 150 ücretli öğretmen de görev yapmaktadır. 2017 yılında devam eden 12 eğitim yatırımı bulunmaktadır. Bu yatırımların 5'i devlet yatırım programında, 7'si il yatırım programı kapsamındadır." Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi sunuldu ve öğrencilere kitap dağıtımı yapıldı. Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Aslan ve diğer il protokolü de katıldı.

Bu haber 697 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EĞİTİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.