21.02.2018
Ana Sayfa » YaşamGeri Dön «

Derneğe devredildi

13.09.2017 15:35:27

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KIRIKKALE Belediyesi, örnek bir projeyi hayata geçirip, engellilere yönelik yapımını tamamladığı kafenin işletmesini Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği'ne devretti.

 ENFELSİZ KAFE YAPILDI

KIRIKKALE Belediyesi, örnek bir projeyi hayata geçirip, engellilere yönelik yapımını tamamladığı kafenin işletmesini Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği'ne devretti. Belediye, daha önce de şehir merkezinde bulunan bir parkı çay bahçesine dönüştürüp, şehit ailelerine devretmişti.Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği tarafından faaliyete geçirilecek kafe, engellilere engelsiz bir yaşam sunarken, engelsiz vatandaşlara da hizmet verecek.  Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıdığı belirtilen kafenin yakın zamanda açılışının yapılacağı belirtildi.  Kırıkkale Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı, engellilerle tokalaşıp, sohbet ederken,  Ankara'da sendromlular için yapılmış bir kahvenin olduğunu belirtti, şunları söyledi:

 

MEKANLARI OLDU

"Biz de  Kırıkkale'mizde dernek yönetimimizle beraber bir farkındalık yapalım diyerek engelsiz kafe yapalım dedik. Bu, tüm engellilerimizin tamamı için geçerli olan bir kahvemiz. Burayı onlar kendileri işletiyorlar. Çalışanlar da kendileri. Ama müşterinin tamamı kendilerinden değil, biz de gelebileceğiz. Açık havada yeşil alan olsun, kardeşlerimiz evlerinde ister istemez sıkıntı çekiyorlardı. Böyle bir ortamda hepsinin bir araya gelebileceği bir kafe fikri doğdu. Dernek yönetimi ile birlikte burayı tahsis ettik. Umarım memnun kalırlar.  Kırıkkale'deki engelli-engelsiz kardeşlerimiz için böyle bir mekanımız oldu. Hep beraber güle güle kullanın."

 

TEŞEKKÜR EDİLDİ

Tüm Engelliler ve Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Mehmet Emin Erkoç ise Belediye Başkanı Saygılı'ya, kendilerine kazandırdıkları müessese için teşekkür etti. Erkoç, "Burası kesinlikle kar amacı güdülmeyen bir yer olacak. Tüm  Kırıkkale halkımızın hizmetinde,  Kırıkkale halkımız şunu çok iyi bilmelidir ki; buradaki bir kuruş gelirin engellilerin engelinin kalkması için kullanılacağı. Bunu engellilerin spor faaliyetleri, gezi turları, engelliler için sosyal aktivitelerin tamamında kullanılacağını unutmamalarını istiyorum. Halkımız buraya bir kuruş verirlerse, engellilerin sosyal hayata katılımları için olacak. Biz engellilerin bırak  Türkiye'yi, Dünyaya açılmalarını isteyeceğiz" diye konuştu.

Bu haber 649 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

YAŞAM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.