17.02.2018
Ana Sayfa » EkonomiGeri Dön «

Proje toplantısı yapıldı

12.09.2017 16:23:54

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından üyesi olan şehirleri güçlendirmek amacıyla kamu kurumları, sanayiciler ve sivil toplum kuruluşlarına sağladığı ‘Güdümlü Proje Desteği’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

 TOPLANTI YAPTILAR

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından üyesi olan şehirleri güçlendirmek amacıyla kamu kurumları, sanayiciler ve sivil toplum kuruluşlarına sağladığı 'Güdümlü Proje Desteği'nin tanıtım toplantısı yapıldı. Kırıkkale Valiliği tarafından bir otelde düzenlenin etkinlikte verilen desteğin içeriği ve koşulları üzerine genel bilgiler verildi. Güdümlü Proje Desteği hakkında hazırlanan sunum Program Yönetim Birimi Uzmanlarından Muhlis Kanık tarafından katılımcılara anlatıldı.

 

BAKANLIĞA SUNULUYOR

Düzenlenen sunum sırasında proje hakkında basına demeçlerde bulunan AHİKA Genel  Sekreter Vekili Bekir Varol, projenin içeriği hakkında bilgiler verdi. Bekir Varol, düzenlenen destek projesi hakkında şunları söyledi: "Güdümlü Proje Desteği ajansın destek amacıyla sunduğu model projelerden biri. Proje kapsamında önceden ajans destekleyeceği projelere yönelik önerileri kamu kurumlarından, sanayi işletmelerinden veya sivil toplum kuruluşlarından topluyor. Alınan projeler değerlendirilerek desteklenmeye değer bulunan projeler Kalkınma Bakanlığı'na sunuluyor.

 

DESTEK SAĞLANDI

Kalkınma Bakanlığı tarafından onay gören projeler ise destekleniyor. Desteklenen projelere sağlanan minimum bütçe ise 1 milyon TL.  Eylül ayı içerisinde biz başvuruları şahsen alacağız, başvuru yapacak kurumların bizzat kurumumuzla iletişime geçmeleri gerekli. Ekim ayı içerisinde de değerlendirerek desteklenecek projeleri belirleyeceğiz. Geçtiğimiz dönemlerde bu proje kapsamında  Kırıkkale Üniversitesinin çevre yakıtı ve biyolojik uyumluluk alanında geliştirdiği bir proje desteklenmişti. Projeye AHİKA tarafından 2,5 milyon TL'lik bir destek sağlanmıştı.”

Bu haber 667 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EKONOMİ KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.