17.02.2018
Ana Sayfa » EğitimGeri Dön «

Okula uyum haftası başladı

12.09.2017 16:20:50

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencisi olacaklar için okula uyum haftası Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de başladı.

 10 YILDIR UYGULANIYOR

Yeni eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için okula uyum haftası başladı. Okula uyum haftası, Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana uygulanıyor.

 

CUMA SONA ERECEK

Son yıllarda beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi. Hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla "çocuk-aile-öğretmen tanışma programları", "okul ve eğitim ortamını tanıma", "arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma" gibi etkinlikler düzenlenecek. Dün başlayan uyum haftası 15 Eylül Cuma sona erecek.

 

NEŞELİ VAKİT GEÇİRİYORLAR

Okulun ilk gününde öğrencileri gayet mutlu gördüğünü ifade eden yetkililer; "Neşeli bir şekilde sınıflarına, öğretmenlerine uyum sağlamaya başladılar. Sınıflarını, öğretmenlerini ve okulu tanımaya yönelik ön hazırlık anlamına geliyor bu hafta. Daha ilk dakikalarda öğrencilerimizin hızlı bir şekilde okula uyum sağlamaya başlaması öğrencilerin gayet hazırlıklı bir şekilde okula geldiğini gösteriyor." diye konuştu. 

Bu haber 636 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EĞİTİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.