21.02.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

Anma etkinliği...

7.09.2017 16:04:43

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Keskin Kaymakamı Muammer Köken, kralların ressamı olarak bilinen Rahmi Pehlivanlı´nın ölüm yıldönümünde anılacağını ve bu konuda gerekli programın yapıldığını söyledi.

 17 MÜZEDE SERGİLENİYOR

Keskin ilçesinin en büyük değerlerinden Rahmi Pehlivanlı,1926 yılında Keskin´de doğdu. Çocuk yaşta başladığı sanat serüveni Türkiye´de 5, dünyada çeşitli merkezlerde 60´ın üzerinde kişisel sergisi açmasıyla devam etti. Başarılı Ressamın yapmış olduğu Atatürk Koleksiyonları, Renk Renk Türkiyem Koleksiyonu ve Portre çalışmaları nedeniyle birçok takdirname ve nişan ödülü aldı.  Ressam Pehlivanlı, bu tabloları yapabilmek için dünyanın farklı ülkelerinde ve tüm Türkiye´nin il ve ilçelerinde yerinde çalıştı. Bu eserlerinde, Ülkemizi insanlara tanıtmak istedi. Pehlivanlı, 24 Ağustos 1992 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Sanatçıya ödül kazandırmış eserlerinin bir bölümü Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu dâhil olmak üzere toplam 17 müzede sergileniyor.

 

SANAT ETKİNLİĞİ YAPILACAK

Keskin Kaymakamı Muammer Köken´in talimatıyla 8 Eylül´de Rahmi Pehlivanlı´nın anısına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sanat etkinliği yapılacak. Kaymakam Köken, “İlçemizi dünyaya duyuran Rahmi Pehlivanlı´nın unutulmaması ve büyük sanatçıyı herkesin tanıması için tüm vatandaşlarımızı ilçemizde yapılacak olan sergiye bekliyoruz” dedi.

Bu haber 688 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.