21.02.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

Malazgirt anması

27.08.2017 17:07:47

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla Türk tarihinde önemli bir yeri olan Malazgirt Meydan Muharebesi anıldı.

 ANMA TÖRENİ YAPILDI

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla Türk tarihinde önemli bir yeri olan  Malazgirt Meydan Muharebesi anıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan kararla gençliğin gelişimine katkı sağlamak, tarihi ve kültürel açıdan önemli şahısları ve olayları gençlere daha iyi tanıtmak, tarih bilincini kazandırmak ve vatan sevgisini aşılamak amacıyla çeşitli programlar düzenleniyor. Bu programlar çerçevesinde, 26 Ağustos 1071  Malazgirt Meydan Muharebesi'nin 946. yıl dönümü olması sebebiyle  Muş'un  Malazgirt Ovası başta olmak üzere  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın himayeleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesi altında 81 ilde eş zamanlı programlar düzenlendi.

 

PROGRAM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Düzenlenen programlar kapsamında  Kırıkkale'de Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Spor Salonu Konferans Salonunda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve Anadolu'ya Türklerin yerleşmesini sağlayan ve vatan müdafaasında şehit olan bütün şehitlerin ruhu için Kur'an-ı Kerim tilaveti okunmasıyla devam etti.

 

FETİH RUHU YAŞAMALI

Düzenlenen programda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, "Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan  Malazgirt Meydan Muharebesi, 946 yıl önce Anadolu'nun kapıları Türklere açtı ve İslam'ın sancaktarlığını yapan milletimiz sayısız zaferleri bu topraklarda yetişen insanlarımızla kazandı. Bugün ise 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yürürken Anadolu'nun Fetih ruhunu siz gençlere aşılamak, bu topraklar üzerinde de oynanan oyunları unutamamak ve unutturmamak bizim en asli görevimizdir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tüm dünyaya gösterdiğimiz gibi bin yıldan beri bu topraklardayız. İçeriden veya dışarıdan gelen her türlü saldırıya hazırız çünkü bu topraklar bizim topraklarımızdır. Gidecek başka hiçbir yerimiz yoktur, onun için bu din uğruna, bu devlet uğruna, bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna aynı şanlı ecdadımız gibi şehit olmaya seve seve razıyız" dedi.

 

KİMLER KATILDI?

Düzenlenen programa ayrıca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, Gençlik Merkezi Müdürü Sezai Arslan, şube müdürleri,  İnsani Yardım Vakfı  Kırıkkale Şube Başkanı  Ahmet Temur, gençlik liderleri, Gençlik Merkezi üyeleri ve sporcular katıldı.

Bu haber 690 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.