18.02.2018
Ana Sayfa » SiyasetGeri Dön «

Siyasi değerlendirme yaptı!

11.08.2017 15:44:25

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avukat Mehmet Yılmazer, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti. Yılmazer, kendisini genel merkez e şikayet edenler için manidar bir yazı kaleme aldı.

 Yazısı için genel bir giriş yapan ve AK Parti Genel Merkezi’ne hitap eden Mehmet Yılmazer, yazıda şu ifadelere yer verdi:

 

Ak Parti Genel Merkezi’ne

Sayın İlgili,

Sizinle, Kırıkkale’de “Aktif Siyaset” yapan Mehmet Yılmazer’e dair şikayetlerimizi paylaşmak istiyoruz.

Mehmet Yılmazer, Aktif Siyaset faaliyetlerini sürdürürken Hz.Ali’nin “aleyhine de olsa doğruyu söyle” ilkesini benimseyerek Ak Parti’nin “Kırıkkale’deki metal yorgunluğu”nun rakamsal ifadelerini sosyal medya ve yerel basın aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmıştır. Bununla yetinmemiş bu yorgunluğun gerekçelerini anlatmış ve çözüm yollarını sıralamıştır. Oysa hiçbir şey yokmuş gibi davranmak ve herşeyi Genel Merkezden beklemek kimseyi yormaz ve daha kolay olurdu.

Mehmet Yılmazer , Eski Bakanlardan Ömer Dinçer “Ak Partinin sahibi Recep Tayyip Erdoğan’la beraber Bülent Arınç, Abdullah Gül ve Beşir Atalay”dır derken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “AK Parti birilerinin figüranı değildir. AK Parti bu milletin hizmetkarıdır. Farkı budur. Çünkü Ak Partiyi Ahmet , Mehmet, Hasan , Hüseyin kurmadı. Ak Parti’yi millet kurdu. Ak Parti’nin sahibi millettir”sözünü hatırlatmış ve partide “birilerinin adamı” kontenjanından yer alanları rahatsız etmiştir. Verdiği rahatsızlıktan dolayı özür dilemelidir.

Mehmet Yılmazer, Kırıkkale Milletvekillerinin değerlendirilmesinin bütüncül bir bakış ile yapılması gerektiğini, Türkiye’de yapılan dev hizmetlerde Kırıkkale Milletvekillerinin ve AK Partinin her bir vekilinin payı olduğunu söylemiştir. Bu söylem Kırıkkale Milletvekillerinin yerine göz koyan herkesi huzursuz etmiştir. Geleneksel siyaset rakipleri karalamayı gerektirirken o geleneklere aykırı davranmıştır. Geleneklere aykırı davranmak sizce de yanlış değil midir ?

Mehmet Yılmazer, CHP ve sol tabanlı birkaç SKT başkanı Sayın Cumhurbaşkanımıza , Ak Parti’ye çok ağır söylem, hakaret ve iftiralarda bulunurken bunlara karşı adeta tek başına karşı söylemler, savunmalar geliştirmiş, bunları kamuoyu ile paylaşmıştır. Oysa CHP başta olmak üzere PKK destekçisi kişilerin özgürce düşünceleri paylaşma, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ak Parti’ye karşı akıl ve izanla bağdaşmasa da diledikleri her şeyi söyleme hakları yok mudur ?

Mehmet Yılmazer , Ak Parti dışında, başka parti mensuplarının yaptığı doğru, topluma yararlı faaliyetleri saygı ve takdir ile dile getirmiştir. Neymiş “Müslüman el emin olmalı”ymış ! Neymiş “Müslüman adil olmalı”ymış ! Biz buna karşıyız.

Mehmet Yılmazer, Kırıkkale kamuoyu ve kamu personelinin FETÖ tehlikesine karşı uyanık ve dinamik olmak konusunda yoğun mücadele vermiş ve bu da FETÖ ile hala bir biçimde irtibatta olanların, daha önce irtibatta bulunanların morali bozmuştur. Oysa kimse kimsenin moralini bozmamalıdır.

Mehmet Yılmazer, “davaya hizmet” dışında “başka dertleri” olanların huzurunu bozacak paylaşımlarda da bulunmuştur. “Huzur İslamdadır” geleneğinden gelen bir insanın bu tür huzur kaçırıcı şeyler yapması yanlıştır.

Kısaca Mehmet Yılmazer’in yaptıkları saymakla bitmez.

Bu nedenle ivedilikle Mehmet Yılmazer’in kulağının çekilmesi Kırıkkale’de Ak Parti içindeki AKP’lileri , CHP’lileri, FETÖcüleri, PKK destekçilerini, “başka işler peşindeki bazılarını” oldukça rahatlatacaktır.

Gereğinin yapılmasını arz ederiz.”

Bu haber 924 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.