13.12.2017
Ana Sayfa » EkonomiGeri Dön «

En güçlü aday kim?

10.08.2017 15:48:25

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda Ekim ayının başında seçim olacak. TSO ve Meclis Başkanlığı için seçim yapılacak. Bazı isimler başkan adaylığı için öne çıkmaya başladı.

 TSO SEÇİMLERİ YAPILACAK

Ekim ayında yapılacak olan kongre ile TSO Başkanı ve Meclis Başkanı belirlenecek. Seçimle ilgili hazırlıklar başladı. TSO mevcut yönetimi seçim duyurumsunda bulundu ve oy kullanmak isteyenlerin aidat borçlarını ödemeleri önerildi. Borcu olanın oy kullanamayacağı bildirildi. TSO başkanlığı için birkaç ismin adaylığı söz konusu. TSO için en güçlü adayın iş adamı Ömer Akçelik olduğu konuşuluyor. Bazı isimlerin daha gündeme geldiği veya getirilmeye çalışıldığı da görülüyor. Bunlardan bazıları Cemalettin Akdoğan, Orhan Çelik ve Muhsin Güloğlu.

 

EN GÜÇLÜ ADAY KİM?

Daha önce TSO’da başkanlık yapan Akdoğan hakkında adaylığı ile ilgili çıkan haberleri gördüğünü, bunların kendisinden habersiz yapıldığını söylüyor. Akdoğan adaylığı konusunda ise “Haberleri ben de gördüm. Ancak benim tasarrufum dışında yapılmış haberlerdir onlar. Benim bir ekibim var. Ekibimle istişare ederim. Buna göre karar veririm” diyor. İş adamı Ömer Akçelik, TSO başkanlığına adaylığını saklamıyor. Ancak henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Akçelik’in önümüzdeki günlerde adaylığı konusunda bir açıklama bulunması bekleniyor.

 

GURUP OLUŞTURABİLİRLER Mİ?

Orhan Kılıç ve Muhsin Güloğlu ismi de adaylık için geçiyor. Ancak bu iki isim de henüz bir açıklama yapmış değiller. Bu iki ismin de açıklaması bekleniyor. Adaylık için herkes ismini öne çıkarabiliyor. Ancak başkanlık için önce adayların TSO’da gurup oluşturması ve oluşturduğu guruptan çıkması gerekiyor. Gurup oluşturma konusunda Akçelik’te bir sıkıntı gözlenmiyor. Fakat diğer adayların gurup oluşturması ve oluşturdukları guruptan çıkma ihtimallerinin tartışma konusu olduğu belirtiliyor.

Bu haber 696 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EKONOMİ KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.