18.02.2018
Ana Sayfa » SiyasetGeri Dön «

Gündemi değerlendirdi

8.08.2017 15:46:29

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir ile birlikte Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine yaptığı ziyarette, ilçe genelinde belediye ve parti teşkilatının uyum içerisinde çalışmasının arzu edilen seviyede olduğunu dile getirdi.

 YAHŞİHAN ZİYARETİ

AK Parti  Kırıkkale Milletvekilleri  Ramazan Can ve Mehmet Demir ile  AK Parti  Kırıkkale İl Başkanı Mürsel  Akçay  Kırıkkale'nin  Yahşihan ilçesinde ziyaretlerde bulunarak halk ile temas kurdular. Burada belediyenin çalışmalarını inceleyerek yeniden ilçe başkanlığı görevine atanan Hüseyin Şenol'a başarılar dilediler. Yahşihan İlçe Belediye Başkanı  Ahmet Sungur'un çalışmalarından ve ilçe parti teşkilatı ile uyumundan memnun olduklarını dile getiren  AK Parti  Kırıkkale  Milletvekili  Ramazan Can, "Kızılırmak'ın yakınından geçmesi, organize sanayinin ve üniversitenin burada oluşu sonrasında burada yapılacak projelere bakıldığın örneğin hızlı trenin ve otobanın buradan geçecek oluşu bütün bunları değerlendirdiğimizde  Yahşihan sadece  Kırıkkale'nin değil  Türkiye'nin önemli yerlerinden biridir. Tabii  Kırıkkale ile birleşik eski  Yahşihan var. 

 

YAHŞİHAN’A ÖZEL AÇIKLAMA

Yahşihan kuzeye ve batıya doğru ilerliyor artık eski  Yahşihan'dan farklı olarak ilçemiz beynelminel bir şehir haline geldi.  Kırıkkale'nin tamamını bütün nüfus sosyolojisini barındıran bir ilçe haline geldi. Bizim gelişen  Yahşihan ile beraber eski  Yahşihan'ı da bunun içerisine entegre etme çalışmalarımız var. Bu meydanı genişleterek ve güzel bir cami projesiyle beraber burayı da hareketlendirmeye çalışıyoruz. Başarılı bir belediye başkanımız var, kendisinden Allah razı olsun, gayette iyi, çalışkan. Yine başarılı bir ilçe başkanımız var, ikisinin arasındaki uyum çok önemli,  Yahşihan bu uyumu yakaladı. Bütün  Yahşihan teşkilatı birlik, beraberlik içerisinde bir kongre sürecine gidiyoruz. Son zamanlarda arzu edilen teşkilat  Yahşihan'da var" dedi.

 

UYUMLU ÇALIŞMA AÇIKLAMASI

Yahşihan'daki uyumlu çalışmanın hem  Yahşihan hem de  Kırıkkale için iyi bir şans olduğunu belirten  AK Parti  Kırıkkale  Milletvekili Mehmet Demir, "Burada başarılı bir belediye başkanımız var. Yapmış olduğu çalışmalarla adını  Kırıkkale'de duyuran, başarılı bir belediye başkanımız var.  Kırıkkale'yle  Yahşihan'ı birbirinden ayrı görmek mümkün değil, artık  Kırıkkale ve  Yahşihan birbirine et ve tırnaktan daha yakın. Çünkü  Kırıkkale'de işi olan birisi  Yahşihan'da oturuyor,  Yahşihan'da işi olan biri  Kırıkkale'de oturuyor. Bundan dolayı buradaki uyum ve sinerji  Kırıkkale'ye de yansıyor. Çünkü Ahmet başkan ile  Kırıkkale sokaklarında gezdiğimiz zamanda  Yahşihan'da gördüğü saygıyı, sevgiyi, ilgiyi orada da görüyor. Buda bizi memnun ediyor. Burada şunu özellikle belirtmek istiyorum. Ahmet başkan benim il başkanlığı dönemimde partiye geçti sağ olsun ve hiçbir ön şart sunmadan, ben bu davaya inanıyorum, ben bu lidere güveniyorum. Ülkenin geleceği bu partide ve liderde diyerekten bizim partimize katıldı. O zaman üç milletvekilinin üçü de bizim partimizden seçilmişti biliyorsunuz. Bu başarıda Ahmet başkan da dahil belediye başkanlarımızın büyük hakları, emekleri var" ifadelerini kullandı.

 

“İNANCIMIZ TAMDIR”

Süren kongre sürecinin bitimiyle ve yapılacak çalışmalarla 2019 seçimlerinde istenilen performansta olacaklarını söyleyen  AK Parti  Kırıkkale İl Başkanı Mürsel  Akçay, "Biz Hüseyin başkanımızı  Yahşihan'da üç milletvekilimize birlikte önceki ilçe başkanımız görevi bıraktığında ilçe başkanlığına en uygun kişi olarak görmüştük yine aynı kanıda mutabık kalındı ki ilçe başkanımız görevine devam ediyor ve ayın 19'unda da herkesi kucaklayan eski teşkilatlarımızı, eski bu partide görev alan arkadaşlarımızı kucaklayarak hep birlikte bir kongre gerçekleştireceğiz. Kongreler siyasi partilerin düğünüdür, bayramıdır, birlikteliğidir. İnşallah biz orada, tüm Yahşihanlılarla birlikte  AK Parti'ye gönül vermiş tüm insanlarla birlikte yeniden bir doğuş yapacağız. Bu doğuşla birlikte 2019 seçimlerine hazırlıklarına başlayacağız, 2018 yılı sonunda inşallah seçimler için hazır olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize, toprağımıza, Kırıkkalemize hep birlikte sahip çıkıp, burada Cumhurbaşkanımızın bizden beklediği performansı göstererek 2019'da çok güzel bir performans yakalayacağımıza inancım tamdır" şeklinde konuştu.

 

“ EN İYİ YÖNETİM ULUŞTURULACAK”

19 Ağustos'ta düzenlenecek kongreye herkesi davet eden Hüseyin Şenol, kongre sürecinde en iyi yönetimi ve en iyi üst kurulu oluşturacaklarını dile getirdi. Şenol, "İnşallah  Yahşihan'a da yakışır bir şekilde kongremizi tamamlayıp davaya hizmet etmeye çalışacağız. Kongreler  Yahşihan'dan başlıyor, inşallah tüm Kırıkkalemize ve  Yahşihan halkına hayırlı uğurlu olur. 400 delegemiz 35 üst kurulumuz var, yönetim kurulu sayımız 20'den 15'e düştü, yedek sayımızda 8'e düştü bu sayı sadece bizde değil tüm  Türkiye genelinde azaldı öyle sanıyorum ki kongre hazırlıklarını da yapıyoruz. En iyi yönetimi, en iyi üst kurulu çıkaracağımızdan eminiz. Ben kadın kollarımızdan, gençlik kollarımızdan çok memnunum, sayın vekillerimizden de memnunuz. Benim birinci düşüncem birlik ve beraberlik içinde olmak eğer olursak hiçbir sıkıntı yaşamayız. Bizler gerekli desteği bu konuda tüm partililerimizden alıyoruz herkesten Allah razı olsun" dedi.

Bu haber 685 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.