17.02.2018
Ana Sayfa » EğitimGeri Dön «

Eğitimi konuştular

4.08.2017 16:22:03

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırıkkale'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı düzenlendi.

 EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Kırıkkale'de İl  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı düzenlendi. Kırıkkale Valisi Mehmet  İlker Haktankaçmaz, Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, geçmişte mesleki ve teknik eğitimin, çeşitli kaygılar nedeniyle talihsiz bir dönem geçirdiğini söyledi. Türkiye'de bundan böyle hızla sanayileşmenin ve büyümenin gündemde olduğunu dile getiren Haktankaçmaz, şöyle konuştu:

 

GAYRET GÖSTERİLMELİ

"Bugün bizim yapmaya çalıştığımız şey, geçmişte kaybettiğimiz performansı ve hızı o iyi durumu telafi etmek ve çok daha üst noktaya çıkmaktır. O nedenle belki 2-3 kat emek sarf edilmesi ve gayret gösterilmesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın alana inip bu işin muhataplarıyla konuşmayı gündemine aldığı için tebrik ediyorum. Çok doğru ve yerinde bir karar. Yapılacak bu toplantılardan çok doğru sonuçlar çıkacağına inanıyorum."

 

ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI

Haktankaçmaz,  Türkiye'nin sanayileşme yolunda zaman kaybına tahammülü olmadığını ifade ederek, "İnşallah burada ortaya koyulacak fikirler bütün  Türkiye'de mesleki ve teknik eğitimin önünü açacaktır." dedi. Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü  İsmail Çetin de çalıştay da mesleki eğitimle ilgili sorunlar ve çözüm önerilerinin istişare edileceğini belirtti. Çalıştaya,  Kırıkkale Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Varlı'nın yanı sıra çok sayıda sektör temsilcisi, bakanlık temsilcisi ve meslek liselerinin yöneticileri katıldı.

Bu haber 689 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EĞİTİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.