18.02.2018
Ana Sayfa » EğitimGeri Dön «

Önemli bir gelişme

3.08.2017 15:44:39

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuk gelişimi lisans tamamlama başvuruları devam ediyor. Çocuk gelişimi lisans tamamlama kontenjanları Kırıkkale dâhil çeşitli illerde açıldı.

 KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER

2017 yılı sağlık alanında lisans tamamlama başvuruları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ilan edilen başvuru kılavuzu ve kontenjanlar çerçevesinde, sağlık alanında önlisans bölümlerinde mezun olan adaylar lisans tamamlama hakkı kazanıyor.  Çocuk gelişimi lisans tamamlama başvuru şartları nelerdir? Çocuk gelişimi lisans tamamlama kontenjanları Kırıkkale dahil çeşitli illerde açıldı.

 

HANGİ ÜNİVERSİTELERDE AÇILDI?

Çocuk gelişimi lisans tamamlama kontenjanları 9 üniversitede açıldı. Buna göre Adnan Menderes Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesine adaylar çocuk gelişimi lisans tamamlama için başvuru yapabilecekler. Her üniversitede 40 kontenjan, toplamda 360 kontenjan açıldı. Çocuk gelişimi lisans tamamlama başvuru şartları da YÖK tarafından duyurulmuştu.

 

ŞİFRELERİ İLE GİRİŞ YAPILABİLECEK

YÖK’ün yayınladığı Sağlık Önlisans Programlarının Tamamlayabilecekleri Lisans Programları tablosuna göre üniversitelerin çocuk gelişimi ile çocuk gelişimi ve eğitimi önlisans programlarından mezun olan adaylar, çocuk gelişimi lisans programına başvuru yapabilecekler. Ancak 19 Kasım 2014'ten önce önlisans mezunu olmuş olmak şartı da belirtiliyor.2017 sağlık alanında lisans tamamlama başvuruları 24 Temmuz 2017 tarihinde YÖK’ün yayınladığı duyuru ile başlamıştı. Adaylar YÖK tarafından açılan sisteme e-devlet şifreleri ile giriş yaparak tercihlerini yapabilecekler. 

Bu haber 723 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

EĞİTİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.