17.02.2018
Ana Sayfa » Kültür & SanatGeri Dön «

Vali şenliğe katıldı

19.07.2017 16:13:58

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, çocukların ve gençlerin ülkeye sahip çıkma duygusunu kazandığını ve gelecek neslin emin ellerde olduğunu söyledi.

 VATANA SAHİP ÇIKACAKLAR

Balışeyh ilçesi Koçubaba köyünde “Koçubaba Köyü 1. Geleneksel Kültür ve Tokaç Festivali” düzenlendi. Koçubaba Köyü Dernek Başkanlığı öncülüğünde yapılan etkinliğe Kırıkkale Valisi Sayın Dr.M.İlker Haktankaçmaz, Balışeyh Kaymakam Vekili Önay Altuntaş, İl Jandarma Komutan Vekili J.Yrb.Ahmet Güneş, Dernek Başkanı Ali Arslan Kılıçoğlu, Köy muhtarı Serkan Gülbitti ve çok sayıda davetli katıldı. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, çocukların ve gençlerin ülkeye sahip çıkma duygusunu kazandığını ve gelecek neslin emin ellerde olduğunu söyledi.

 

BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİ

Vali Haktankaçmaz konuşmasının devamında, “Birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi bakımından, gelenek, görenek, örf ve adetlerimizin çocuklarımıza öğretilmesi bakımından bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirterek, “ Burada önemli olan bizden sonraki nesillerimize, çocuklarımıza bu adetlerimizi, bu güzelliklerimizi aktarabilmek, onlar şu an burada eğleniyorlar ama bir yandan da bizim bir arada olma, bu ülkeye sahip çıkma, vatan toprağına sahip çıkma duygusunu kazanıyorlar. Bu özelliklerimizi kaybetmememiz lazım” dedi.

 

15 TEMMUZ MİLLETİN ZAFERİ

Geçen yıl 15 Temmuz’da yaşananlara da değinen Vali Haktankaçmaz, “  Biz Türkiye olarak ancak bir arada olabilirsek güçlü olabiliriz. 15 Temmuz’da karşı karşıya kaldığımız FETÖ’nün o hain darbe girişimini, o kâbus gecesini her görüşten, her partiden insanımızın kendisini; demokrasi için, bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın, milletimizin geleceği için siper etmesi ile aşabildik. Eğer millet olarak o birlik ve beraberliği, o cesareti gösteremeseydik bugün belki burada bir araya gelmemiz de çok mümkün olmayacaktı” diye konuştu.  

Bu haber 656 defa okunmuştur.
Yorum YazYORUMLAR

Yorum bulunmamaktadır. Yorum eklemek için tıklayınız.

KÜLTÜR & SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YAZARLAR
ANKET
Hangi Sorunun Cevabını Merak Ediyorsanız? Söyleyin Halkımıza Soralım.