En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Yüzde 85 destek olundu

Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner, gelir kaybı desteğine geçen hafta pazartesi itibarıyla 4 bin 500 esnaftan 3 bin 770 deftere tabi olmayan yaklaşık yüzde 85 esnafın istifade ettiğini söyledi.
Bu haber 137 kere okunmuş. 01.03.2021 Pazartesi 17:34

DESTEK AÇIKLAMASI

Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner, ikinci kez Esnaf ve Sanatkar Odalarının Başkanları ve Genel Sekreterleriyle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan İl Müdürü Çetiner, “Ticari kazançları basit usulde tespit edilenler, esnaf ve sanatkârlar ve gerçek kişi tacirler, gelir kaybı hibe desteğine 750 kişi hiç başvuru yapmamıştı. Toplantıda daha önce dağıttığımız 750 esnaftan oluşan hiç başvuru yapmayan listenin odalarınca isim, isim arandığını bilgilendirdiğine dair rapor aldık. Hangi esnafın arandığı, başvuru yaptığı yapmamışsa neden yapmadığını toplantıda değerlendik.

 

BİLGİLER VERİLDİ

Gelir Kaybı Desteğine geçen hafta pazartesi itibarıyla 4500 esnaftan 3770 deftere tabi olmayan yaklaşık yüzde 85 esnaf istifade etmişti. Bu haftaki yapılan çalışmayla birlikte inşaallah yüzde 95’leri bulmuş olacağız. Bu süreçte aranan 30 civarı esnafımız ise Müdürlüğümüze ve Odalara dilekçe vererek, durumlarının iyi olduğunu hak ettiği halde başvurmak istemediklerini ifade ettiler. Gayretli ve başarılı çalışmaları için odalarımızın genel sekreterlerine, başkanlarımıza, ve Müdürlüğümüzün Esnaf ve Sanatkar şubesi personeline teşekkür ederim” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir